Z myślą o urbanistycznym ładzie oraz jak najwyższym komforcie i funkcjonalności, zaprojektowaliśmy sześciokondygnacyjny budynek z dwiema klatkami schodowymi, w którym na każdej kondygnacji znajdować się będzie po osiem mieszkań w układzie powtarzalnym z wyjątkiem parteru, gdzie układ mieszkań różnić się będzie w niewielkim stopniu od pozostałych kondygnacji. Klatki schodowe wyposażone zostaną w windy obsługujące parking podziemny oraz każde z sześciu pięter. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku zaplanowaliśmy 48 miejsc parkingowych na parkingu naziemnym, do którego prowadzi wjazd przez bramę sterowaną pilotem. Dodatkowo w podziemiu znajdować się będzie 48 komórek lokatorskich, o metrażach od 4 do 5,5 m2. Dla najmłodszych mieszkańców przewidzieliśmy wielofunkcyjny plac zabaw wykonany z bezpiecznych i przyjaznych dla maluchów materiałów.

Koncepcja wypracowania nowoczesnego designu, gdzie nowoczesność i wysoki standard idzie w parze z wygodą i swobodą w użytkowaniu, pomogła stworzyć funkcjonalny układ mieszkań, w którym wszystkie pomieszczenia skomunikowane zostały z korytarzem w niezależny sposób. Dzięki temu rozwiązaniu udało się osiągnąć kompromis i podzielić każde z mieszkań na dwie strefy. Strefa dzienna to kompleks gdzie salon zintegrowany z aneksem kuchennym i jadalnią tworzą przestrzeń która doskonale sprawdza się w funkcjonowaniu każdego gospodarstwa domowego. Starannie dobrana ilość przeszkleń doświetli pomieszczenia, a odpowiednio dobrany rozmiar okien powiększy wizualnie każdy z apartamentów. Strefa sypialna to nieco odseparowana i intymna część apartamentu, w której zachowano prostą i przejrzystą formę, a układ ścian tworzy duże i ustawne pokoje, dając ogromną swobodę przy aranżacji wnętrz.

Starannie zaplanowany układ w łazienkach pozwala na dostosowanie pomieszczenia do indywidualnych potrzeb. Zaproponowane przez nas powierzchnie w łazienkach, od 5.45 do 6.5 m2 dają możliwość zastąpienia przewidzianej w projekcie kabiny prysznicowej na wannę. W korytarzach uwzględniono wnęki na zabudowę niezbędną w każdym domu szafą lub garderobą.

Ogromną zaletą inwestycji są przynależne do apartamentów przestronne balkony o powierzchniach zaczynających się od mniejszych 8m2 do największych 12m2. Odpowiednia aranżacja balkonu pozwoli na stworzenia strefy wypoczynkowej, gdzie z powodzeniem staną wymarzone meble ogrodowe, leżak czy parasol. Na balkon prowadzić będą dwa duże okna balkonowe, którymi dostaniemy się na zewnątrz zarówno z salonu jak i sypialni. Właściciele wybranych mieszkań na parterze otrzymają do dyspozycji własne ogródki.

Aby uniezależnić przyszłych mieszkańców od ogrzewania miejskiego, zdecydowaliśmy się na proste i ekonomiczne rozwiązanie, które znacznie redukuje rachunki za ogrzewanie. Rozwiązanie takie wolne jest od całorocznego zaliczkowania na poczet centralnego ogrzewania jak w przypadku konwencjonalnych, miejskich węzłów ciepłowniczych. Dwufunkcyjny piec zasilany gazem ziemnym to indywidualna jednostka grzewcza montowana w każdym lokalu, która jednocześnie ogrzewa wodę użytkową oraz tą w instalacji grzewczej. Ta czytelna i funkcjonalna forma ogrzewania mieszkania pozbawiona jest prognoz energetycznych oraz występujących z tego tytułu co rocznych nadpłat i niedopłat. Rachunek za gaz zużyty przez piec dwufuncyjny to jedyna opłata jaką lokator ponosi za ogrzanie mieszkania, a to znacznie upraszcza sposób rozliczania zużytego ciepła. Piece dwufunkcyjne to bezpieczna i ekologiczna forma dająca duży komfort w użytkowaniu.